fbpx
Jak czyścić żaluzje i rolety?

Posiadanie rolet zewnętrznych czy żaluzji fasadowych pozwala czuć się komfortowo w swoim domu. Niestety problem pojawia się wtedy, kiedy konieczne okazuje się ich czyszczenie. Jak czyścić rolety zewnętrzne, a także jak czyścić żaluzje fasadowe? O tym będzie nasz artykuł.

Jak czyścić żaluzje i rolety zewnętrzne?

Posiadając rolety zewnętrzne, należy dbać o ich regularne czyszczenie, aby zapobiegać problemom z ich użytkowaniem. Do tego celu najlepiej stosować miękkie gąbki i szmatki. Przyda się woda z delikatnym płynem myjącym. Należy czyścić je tak, aby nie zarysować powierzchni oraz unikać mocnych środków czyszczących, które mogą doprowadzić do powstawania korozji na powierzchni.

Rolety zewnętrzne przeciwsłoneczne powinno się czyścić, kiedy temperatura wynosi od 10 stopni do 25 stopni Celsjusza. Pamiętajmy, że kiedy panuje mróz koniecznie powinniśmy przełożyć czyszczenie na inny dzień.

Żaluzje fasadowe również wymagają regularnego czyszczenia. Najlepiej przy użyciu szczotki z miękkim włosiem czy miękkiej ściereczki. Rekomenduje się, aby czyścić je na sucho. Ręczne czyszczenie na mokro może doprowadzić do powstawania zacieków, co wpłynie na wygląd posiadanych żaluzji fasadowych. Unikajmy również mocnych detergentów. Warto przetrzeć je środkiem antystatycznym, dzięki któremu zapobiegniemy osadzaniu się kurzu, co pozwoli cieszyć się czystymi żaluzjami przez długi czas.

Jak czyścić żaluzje drewniane?

Drewno to specyficzny materiał, dlatego wymaga uważnego traktowania. Żaluzje drewniane są narażone na kurz, który może w błyskawicznym tempie osadzać się na ich powierzchni. Na początek należy zamknąć żaluzje i wyczyścić je od góry do dołu, następnie odwrócić je i czynność powtórzyć. Można to zrobić przy użyciu miotełki do kurzu czy specjalnej szczotki do czyszczenia żaluzji. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby czyścić żaluzje przy użyciu miękkiej ściereczki – delikatnie i powoli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 4 =