fbpx

Rolety oprócz funkcjonalności – czyli ochrony przed słońcem i zapewnieniem prywatności – spełniają także funkcję ozdobną i estetyczną. Z powodzeniem mogą uatrakcyjnić wygląd salonu, jeśli tylko wybierzesz odpowiedni wzór i styl. Na rynku występuje bardzo wiele różnych rozwiązań stosowanych na okna. Decydując się na rolety, musisz zdecydować się, jakie dokładnie wybrać.

Jakie rolety do salonu będą najlepsze? W naszej ofercie znajdziesz rolety zewnętrzne (najczęściej rolety antywłamaniowe, choć nie tylko, stosowane po zewnętrznej stronie okien – np. od ogródka) i wewnętrzne (stosowane na okna od strony pokoju). Jednym z rodzajów rolet wewnętrznych, które oferujemy, są rolety rzymskie.

Nowoczesne rolety do salonu, postaw na rolety rzymskie

Najbardziej dekoracyjnymi roletami są z pewnością popularne rolety rzymskie. Dają efekt firany czy zasłony w oknie, dzięki czemu możesz wyeliminować karnisze ze swojego wnętrza. Rolety rzymskie wykonane są z płótna, może być ono delikatne, prześwitujące, jak i bardziej masywne, dające efekt niemal całkowitego zaciemnienia okna. Rolety rzymskie składają się w ozdobną harmonijkę, kiedy je podciągniesz. Dzięki zastosowaniu fiszbin pomiędzy sekcjami materiału układają się w równomierne fale. Piękne rolety wewnętrzne pomogą stworzyć Ci wiele aranżacji w salonie. Dzięki łatwemu ściąganiu i montowaniu możesz zmieniać je w zależności od pory roku.

Do czego dobrać kolor rolety?

Rolety, tak samo, jak zasłony i firanki to nie tylko ozdoba samego okna. Powinny również stanowić spójny element wystroju każdego wnętrza. Kluczowym elementem w dobrze koloru rolet jest zakres doświetlenia konkretnego pomieszczenia. Jeśli okna wychodzą na słabo oświetloną stronę, warto pomyśleć o jasnych, półprzezroczystych roletach. W przypadku okien wychodzących na słoneczne południe można pomyśleć o intensywnych i bardziej zdecydowanych kolorach. Ważnym krokiem jest wybór odpowiedniego koloru, który będzie współgrał z wystrojem pomieszczeniem. Osobom, które nie lubią eksperymentowania, poleca się rolety gładkie lub z delikatnym wzorkiem w kolorach neutralnych. Odcienie białego, czarnego, a także kremowe i beżowe oraz szarości będą pasować do wielu wnętrz. W efekcie, rolety nie rzucają się w oczy i przy tym pozwalają zrelaksować się w danym pomieszczeniu. W subtelny sposób mogą również podkreślić wystrój wnętrza, nadając mu elegancki wygląd. Rolety w neutralnych barwach pozwalają także na dowolną aranżację pomieszczenia bez konieczności zmiany dekoracji okiennej. Jeśli jednak rolety mają być tym, co przykuwa uwagę po wejściu do salonu, śmiało postaw na odważne kolory i duże wzory.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór rolet wewnętrznych, ale także zewnętrznych. Posiadasz taras lub nowoczesny dom z dużymi przeszklonymi oknami? Chcesz ochronić wnętrze przed nagrzaniem? Postaw na refleksole – przeciwsłoneczne rolety zewnętrzne lub żaluzje fasadowe. Siedziba naszej firmy mieści się w Katowicach. Jeśli więc jesteś z okolic i pragniesz fachowego doradztwa i najlepszego produktu, sprawdź nasze rolety Katowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − trzy =